SKAMIENIAŁE MIASTO W CIĘŻKOWICACH

Cena biletu:
80
Najbliższy wyjazd - do uzgodnienia
Od:
Do: 
Formularz kontaktowy

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • bilet do skamieniałęgo miasta
  • opieka pilota i przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • oplata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Opis wycieczki:

  • wyjazd w godzinach porannych
  • dojazd w godzinach przedpołudniowych
  • zwiedzanie Skamieniałego Miasta około 3 – 4 godzin
  • posiłek w godzinach popołudniowych
  • Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych

Atrakcje dla dzieci

Wiele skał, ciekawe legendy, wąskie przejścia czyli to wszystko co dzieci lubią najbardziej. Idealne miejsce na wycieczki z dziećmi.
Które z miejsc w rez. Skamieniałe Miasto najbardziej spodoba się dzieciom?

1. Skarby w szczelinie:
Zanim wejdziecie na szlak przez rezerwat zaglądnijcie z dzieckiem do Tajemniczej Szczeliny. To tutaj co pewien czas według legendy pojawiają się ogromne skarby. Jeżeli nawet ich nie odnajdziecie, przejdziecie przejściem przez jaskinie na drugą stronę. Wejście do jaskini jest wygodne, a miejsca w środku na ok. 10 os. Jednak przejście dalej to wyzwanie, do którego dzieci zapraszać dwa razy nie trzeba. Idąc prosto pniecie się w górę (aby znaleźć przejście trzeba przyzwyczaić wzrok do ciemności). Przejście wąskie, pierwszy krok jest tutaj najtrudniejszy. Nie ma przepaści, dlatego starsze dzieci poradzą sobie bez problemu. Młodsze dzieci lepiej aby przeszły szczeliną po lewej stronie (niska szczelina, małe dzieci przejdą prawie na stojąco, starsze muszą się przeciskać i schylać).

2. Nos Czarownicy:
Jesteśmy na platformie widokowej z której widać nos Czarownicy? Ale gdzie on dokładnie jest? Dzieci sobie z tą zagadką doskonale poradzą. Przy tej okazji warto zastanowić się, czym na co dzień zajmowała się czarownica?

3 Labirynt skalny:

A ile jest wszystkich skał w Skamieniałym Mieście? Czy ktoś to policzył? To dobre zadanie dla prawdziwych, młodych odkrywców. Czy Wasza ekipa podejmie to wyzwanie. Dobrym miejscem, aby o tym pomyśleć jest Grupa Borsuka. Tutaj skał jest najwięcej i tworzą różne formy i kształty. Są takie bardzo duże jak Orzeł, Piekiełko, Borsuk ale również szereg pomniejszych jak Pianino czy Jajo Żółwia, albo jeszcze

mniejsze. Czy odnajdzie tutaj Norę Borsuka, hak wbity w skałę i skałę która przypomina ludzką twarz? Do dzieła! W tej części rezerwatu dzieci chętnie wychodzą na łatwo dostępne skały. Pamiętajcie jednak, że jest to rezerwat i pisanie po skałach czy ich niszczenie w jakikolwiek sposób wiąże się z nieodwracalnymi skutkami dla środowiska. Dlatego warto przy jednym z napisów wykonanych przez wandali przeprowadzić pogadankę, czy można rysować po skałach?

Grupa Borsuka skrywa wiele tajemnic, spróbujcie je odnaleźć.

4. Wodospad:
Tutaj wiele osób liczy, że zobaczy spektakularny wodospad Lepiej się jednak miło zaskoczyć, niż rozczarować. Jeżeli jest susza wodospad może całkowicie wyschnąć. Wiele osób które tu dotarło uważa, że to najbardziej magiczne miejsce w Ciężkowicach. Ale czy na pewno? Przekonajcie się sami!

UWAGA: Cena nie zawiera obiadu ( koszt 25-30zł)
Podana cena obowiązuje przy 45 uczestnikach płatnych , w cenie wliczone są biletu wstępu do

Skamieniałego Miasteczka jak i równięż objad w restauracji dla opiekunów grupy.

Zadzwoń! Zarezerwuj miejsce!

733 004 267
724 528 579
bpguliwer@gmail.com
Formularz kontaktowy