Wycieczka do Skalnego Miasta

Cena za osobę
199.00
Najbliższy wyjazd
Od: 2022.05.07
Do: 2022.05.08
Formularz kontaktowy

Cena zawiera:

  • transport autokar/bus
  • bilet do Skalnego Miasta
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW
  • oplata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Opis wycieczki:

Dzień I

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych.

Dzień II

  • Dojazd do Skalnego Miasta – Teplice  (Czechy)
  • Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych - wieczornych

UWAGA: Pierwsza wpłata przy podpisaniu umowy w wysokości 30% całej kwoty  Resztę zapłacisz nie później niż na 30 dni przed wyjazdem.

Wyjazd z Miast: Kielce, Połaniec, Tarnów, Busko-Zdrój, Staszów, Kraków, Jedrzejów,  Katowice, Rybnik

Płaność przy umowie zadatek 30%  Całość musi być opłacona na 30 dni przed wyjazdem. Do umowy, prosimy podesłać na e-mail: bpguliwer@gmail.com następujące informacje: Nazwa imprezy, data imprezy, miasto wsiadania, imię i nazwisko, adres, telefon do kontaktu oraz imiona i nazwiska osób towarzyszących. Więcej informacji udzielamy również telefonicznie pod nr. Tel. 733-004-267

Uwaga: Zastrzegamy sobie prawo zmian ceny w przypadku zmian kursu walut, cen paliw oraz biletów na trasie przejazdu pociągiem oraz programu w przypadku wystąpienia siły wyższej.

Opis wycieczki:

Dwa Skalne Miasta w jeden Dzień

Lubisz aktywny wypoczynek? Wybierz się z nami do naszych czeskich sąsiadów. Skalne Miasta są wielką atrakcją turystyczną położoną niedaleko polskiej granicy.

Wycieczkę rozpoczniemy w Teplicach. Już od samego wejścia nasz wzrok przykłują potężne skalne ściany i takie widoki będą nam towarzyszyć przez cały dzień. Wchodząc trzystoma stromymi schodami do góry zwiedzimy miejsce gdzie niegdyś stał zamek Strzemię. Następnie przejdziemy przez Teplickie Skały szlakiem gdzie będziemy mogli zobaczyć m.in. Skalną Narzeczoną, Wielki Plac Świątynny i miejsce zwane Sybirem gdzie w wąskich i prawie pozbawionych słońca miejscach śnieg potrafi utrzymać się aż do wczesnego lata.

Następnie poprzez Wilczy Wąwóz przejdziemy do drugiego skalnego miasta położonego w sąsiednim Adrspachu. To miejsce, do którego o każdej porze roku warto zawitać. Miasteczko skalne oferuje przeprawę łodzią a historie opowiadane przez kapitana rozbawią nas do łez. Po przejażdżce łodzią, zobaczymy popiersie Goethego, który był tu ponad 200 lat przed nami, kamienną Gotycką Bramę i wiele skał z piaskowca, którym siły przyrody nadały najrozmaitsze kształty, a ludzkia wyobraźnia nazwy, takie jak Kochankowie (Milenci), Dzban (Džbán), Starosta i Starościna (Starosta a Starostová), Głowa cukru (Homole cukru). Wycieczkę po Skalnych Miastach zakończymy przy urokliwym jeziorku. Kolor wody cieszy oko, a gdy padają na nią promienie słońca może konkurować z egzotycznymi widokami z najdalszych zakątków świata.

Dla zmęczonych będzie jeszcze czas wolny, dla pragnących dalszych wrażeń jest jeszcze możliwa krótka wycieczka na pobliski Krzyżowy Wierch 667m npm. Szczyt ten nazwę swoją zawdzięcza stacjom Drogi Krzyżowej umieszczonym w skałach jego kopuły szczytowej. Z platformy widokowej można zobaczyć wycinek skał, którymi dopiero co spacerowaliśmy, a przy dobrej pogodzie, patrząc na północ także Karkonosze i Góry Kamienne.

Zadzwoń! Zarezerwuj miejsce!

733 004 267
724 528 579
bpguliwer@gmail.com
Formularz kontaktowy